V pátek, 24. ledna 2014 se v rapotínské základní škole uskutečnil jubilejní pátý ročník oblíbeného Pololetního florbalového turnaje pro žáky druhého stupně základních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordní množství obecních týmů. Organizátoři ze Sněmu mládeže MAS Šumperský venkov se proto měli co ohánět, aby vše proběhlo hladce a všichni účastníci byli spokojení.

Letošní systém hry nabízel mnoho vyrovnaných utkání již v základních skupinách, ze kterých první dva týmy postupovaly do bojů o medaile, družstva na nižších příčkách soupeřila o konečná umístění. V soubojích o medaile bylo vidět, že letošní ročník patří k nejvyrovnanějším a že rozhoduje také notná dávka štěstí.

Sponzory akce se staly téměř všechny obce, a proto mohly být krásné, sladké a užitečné ceny v podobě různých flashdisků, multimediálních potřeb či cukrovinek pořízeny všem účastníkům. Vyhrát však může jen jeden a letošním nejúspěšnějším týmem se stalo družstvo obce Libina, které ve finále porazila tým Hrabišína. O pomyslný bronz si zahrály týmy Rapotína a nováčka turnaje, Oskavy.

Celý sportovní den se nesl ve znamení příjemné napínavé rivality, vypjaté chvíle střídaly pocity radosti a zklamání tak, jak tomu ve sportu bývá. Na závěr však byli všichni účastníci oceněni diplomy, ti nejlepší poháry a sladkými medailemi. Ocenění získali také vždy nejlepší hráči jednotlivých týmů.