V pátek, 4. 3. 2016 se v Rapotíně, v tělocvičně MŠ a ZŠ Údolí Desné, uskutečnil VII. ročník florbalového turnaje smíšených družstev žáků druhého stupně základních škol obcí spadající do Místní akční skupiny Šumperský venkov.

Celou akci pořádal Sněm mládeže MAS Šumperský venkov ve spolupráci s MŠ a ZŠ Údolí Desné. Turnaj byl podporován obcemi MAS Šumperský venkov.

Do turnaje bylo přihlášených 11 týmů. V každém týmu musely být zastoupeny alespoň dvě dívky a minimálně dva hráči museli navštěvovat šestý nebo sedmý ročník.

Systém turnaje byl zvolen tak, aby si každý tým zahrál stejný počet zápasů. Do bojů o medaile postoupila družstva obcí Rapotína, Oskavy, Libiny a Nového Malína. Méně úspěšné týmy hrály o konečné umístění. Bronzovou medaili si ze souboje odnesl tým Oskavy, který porazil Nový Malín. V dramatickém finále se z vítězství mohli radovat žáci z Libiny, kteří v základním čase odehrály remízu a tak na řadu přišlo 3 minutové prodloužení. Ale ani to o vítězné brance nerozhodlo. Nakonec Libina vyhrála po nájezdech a porazila poměrem 5:4 tým Rapotína.

Všechny týmy obdržely diplom za účast a spousty věcných cen. Ti nejlepší pak získali poháry a medaile. Za každé družstvo byl také vybrán nejlepší hráč, který byl ohodnocen sladkou odměnou. Celý turnaj byl provázen pohodovou sportovní atmosférou. Diváci mohli zhlédnout několik vyrovnaných utkání včetně několika mezi-školních florbalových bitev.